6 powodów, które przekonają Cię do aromatyzowania Twojego pubu

6 powodów, które przekonają Cię do aromatyzowania Twojego pubu

Czy zastanawiasz się nad poprawą atmosfery w swoim pubie? Czy w Twoich rozważaniach bierzesz pod uwagę aromatyzację otoczenia? Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy taka forma rozpowszechniania zapachów będzie skuteczna? Odpowiadamy – jak najbardziej!

Jeśli trapią Cię jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności aromatyzacji swojego lokalu, zerknij na te korzyści. To powody, dla których powinieneś zwrócić się ku zapachowi.

1. Sprawisz, że Twoi gości będą się czuli bardziej komfortowo

Liczne analizy dowiodły, że odpowiedni zapach sprawia, że goście przebywający w hotelach odczuwają większy komfort. To przenosi się także na przestrzenie klubów, pubów czy kasyn. Lepsze samopoczucie poprawia się wraz z zastosowaniem przyjemnego zapachu.

2. Gość zostanie w Twoim lokalu dłużej

Klienci, którzy przebywają w aromatyzowanych pomieszczeniach, spędzają w nich do 50% więcej czasu.

3. Stworzysz emocjonalne połączenie ze swoimi gośćmi

Badania laureatów Nagrody Nobla – Richarda Axla i Lindy Buck – potwierdzają, że ludzki węch jest najbardziej emocjonalnym ze wszystkich zmysłów. Dzieje się tak, gdyż węch nie jest połączony z analityczną częścią mózgu, a emocjonalną. A to oznacza, że natychmiastowe odczucia mózg wiąże z konkretnymi zapachami.

4. Goście zapamiętają Twój pub na dłużej

Wykorzystajmy tu proste skojarzenie. Pomyśl o kimś, z kim miałeś bardzo bliskie relacje. Prawdopodobnie nie pamiętasz takich szczegółów, jak sposób chodzenia tej osoby czy rodzaj fryzury. Na pewno pamiętasz jej zapach. Jest to możliwe dzięki hipokampowi w mózgu, który przetwarza zapachy i monitoruje nasze wspomnienia. W ten właśnie sposób zapach na długo utkwi w pamięci Twoich gości.

5. Klienci chętniej będą wracać w Twoje progi

Zapachy mogą wpłynąć na zamiar powrotu. Będzie to możliwe, gdy klient będzie miał pozytywne zapachowe doświadczenia z pobytem w pubie. Wówczas chętniej wróci do tego samego miejsca.

6. Zapach dymu papierosowego już nie będzie problemem

Klient przyjemnie spędza czas w lokalu, w którym nie królują żadne niepożądane zapachy. Tak jak ładne zapachy sprowadzają gości, tak brzydkie aromaty ich przeganiają. Aromatyzacja pomaga pozbyć się niechcianych zapachów. Jeśli nadal nie wiesz, jak rozpocząć aromatyzowanie swojego pubu, zwróć się o pomoc do profesjonalnych firm marketingu zapachowego.

Napisz komentarz