Uspokajające olejki od Air/Aromy

Uspokajające olejki od Air/Aromy
Właściwości zapachowe i lecznicze olejków eterycznych dostrzeżono już w czasach starożytnego Egiptu. Po dzień dzisiejszy korzystamy z dobrodziejstw naturalnych ekstraktów roślinnych. Aby osiągnąć odprężenie, opieramy się na sprawdzonych zaletach uspokajających olejków eterycznych. Pojęcie „aromaterapii” pojawiło się na ustach ludzi dopiero w 1900 roku. W wyniku przypadku francuski chemik Rene-Maurice Gattefosse sformułował ten termin. Podczas testów laboratoryjnych poważnie oparzył sobie dłoń. Wówczas opłukał ją olejkiem lawendowym i zauważył, że czas gojenia się rany znacznie się zredukował. Olejki eteryczne są najbardziej czystą i organiczną formą pochodzącą z surowych substancji roślinnych. To pozwala im zachować naturalne właściwości terapeutyczne, które z kolei poprawiają fizyczne i psychiczne samopoczucie. Najbardziej uspokajającymi składnikami są rumianek, lawenda i ylang-ylang.
Olejki z rumiankiem
Rumianek najczęściej kojarzymy z filiżanką herbaty ziołowej. Bez względu na to, czy jest spożywany, czy wdychany, rumianek jest sposobem na dobry sen. Słodko-kwiatowo-ziołowy zapach olejku ma działanie uspokajające, łagodzi uczucie lęku, redukuje przy tym stres i wywołuje głęboki sen. Rumianek znajdziesz w takich olejkach Air Aromy, jak Golden Sunset i Zuri.
Olejki z lawendą
Jednym z najbardziej popularnych i wszechstronnych olejków o działaniu terapeutycznym jest olejek lawendowy. Ten zapach można opisać jako aromatyczny, kwiatowy i słodko-ostry. Lawenda działa łagodząco na postrzeganie bólu, zmniejsza lęk, poprawia jakość snu i samopoczucie. Badania potwierdziły wpływ olejku lawendowego na pacjentów, którzy czują się bardziej komfortowo i są bardziej zrelaksowani. Lawendowe są m.in. olejki French Delight, Instant Spring i Lavender Linen.
Olejki z ylang-ylang
Kwiat ylang-ylang wysoko się ceni w świecie perfumeryjnym ze względu na jego egzotyczny słodko-kwiatowy aromat. Ylang-ylang działa uspokajająco na stan emocjonalny i fizyczny. Jedno z badań wykazało, że ekspozycja na zapach tego kwiatu przyczyniła się do obniżenia ciśnienia krwi, spowolnienia bicia serca i zwiększenia uczucia spokoju. Wśród gamy olejków eterycznych i zapachowych od Air Aromy znajdziesz też i te z dodatkiem ylang-ylang, np. Redwood, Tranquility czy Zuri.

Napisz komentarz