Title Image

Aromatyzacja

Bardzo często chodząc po ulicach ze sklepami , kawiarniami już z daleka odczuwamy piękny zapach , który przyciąga nas do tego miejsca - to jest właśnie aromamarketing.

Aromatyzacja & Aroma Marketing

W naszej ofercie znajdą Państwo zapachy i urządzenia do aromatyzacji pomieszczeń. Aromatyzujemy Hotele, Biura, Kluby muzyczne, Gastronomię, Banki , Salony samochodowe, Sklepy, Salony SPA i Fitness oraz Kliniki.

 • Dobór zapachu

  Dobór zapachu

  Dobierzemy dla ciebie zapach

  Wiecej
 • Dobór urządzenia

  Dobór urządzenia

  W zależności od powierzchni lokalu dopasujemy dla Ciebie odpowiednie urządzenie.

  More
 • Przygotowanie oferty

  Przygotowanie oferty

  W zależności od profilu działalności oraz powierzchni przygotujemy dla Państwa ofertę .

  More

Umów się na spotkanie z  doradcą.

Bądź pierwszy

Aby wyprzedzić konkurencję, wybierz odpowiedni zapach dla Twojego miejsca. Przyjedziemy do Państwa, doradzimy jakie zapachy powodują , że klient dłużej zostaje np. w sklepie, czy w restauracji.

Umów się na test urządzenia

Jeżeli chcesz zobaczyć jak sprawdza się urządzenie wraz z odpowiednim do tego miejsca zapachem skontaktuj się z nami.

Zamów prezentację

Zamów prezentację szerokiej gamy zapachów i dowiedz się jak powinna wyglądać profesjonalna aromatyzacja Twoich pomieszczeń. Aromatyzujemy powierzchnie od 20-4000m2.

Klienci Air Aroma

 • Venetian
 • Zara
 • Vclub
 • Toyota
 • Technogym
 • Sofitel
 • Societe Generale
 • Singapure Airlines
 • Mooi
 • Scotch & Soda
 • Nissan
 • Novotel
 • Quantas
 • Quantas Offices
 • Marquee
 • MaxMara
 • Mentos
 • Mercesdes
 • Lexus
 • Langham
 • Aston Martin

HellCold Dystrybutor Air Aroma Południe

Wpływ aromatyzacji

Badania wykonane przez firmę TEUGUT wykazały, że aromatyzacja pozytywnie wpływa na zachowania konsumentów. Po zaromatyzowaniu przestrzeni handlowej:

Zwiększenie odczucia swieżości w sklepie0%
Poprawa nastroju do personelu0%
Personel sklepu postrzegany za bardziej kompetentny0%
Wzrost jakości obsługi0%
Zauważenie korzystniejszej ceny w stosunku do jakości produktów0%

Kto aromatyzuje

Fakty o zapachach
Zapach u człowieka odgrywa dużą rolę w zapamiętywaniu. Receptory zapachowe łączą się z mózgiem bezpośrednio w części odpowiedzialnej za pamięć i emocje.

Aromatyzacja Twojego hotelu

Dla wielu klientów wizyta w hotelu lub spa jest celem samym w sobie. Od momentu, gdy przekroczą próg hotelu chcą czuć się wyjątkowo. Klienci w dzisiejszych czasach są coraz bardziej wymagający, dlatego stosowanie marketingu zapachowego w hotelach staje się coraz bardziej popularne.

We wnętrzach hotelowych każdy detal ma znaczenie dla klienta. Wyobraź sobie detal wnętrza w postaci zapachu, który klient zapamięta o wiele dłużej niż sam pobyt w hotelu.

Relacje z gośćmi

Charakter Twojego hotelu i marki może być również określony poprzez rodzaj zapachu. Możemy stworzyć indywidualny logotyp zapachowy, dzięki czemu marka hotelu zyska unikalny i rozpoznawalny wyraz.
Air Aroma oferuje kompleksowe rozwiązania dla aromatyzacji hoteli. Posiadamy urządzenia przeznaczone do różnej wielkości pomieszczeń, mogą to być produkty wolnostojące lub wbudowane w systemy wentylacji i HVAC. System kontroli i sterowania większej ilości pomieszczeń aromatyzowanych Arologic został zaprojektowany pod kątem hoteli. Za pomocą swojego komputera lub telefonu możesz ustawiać i kontrolować wszelkie pomieszczenia, w których jest aromatyzacja. Rodzaj zapachu, intensywność, czas aromatyzacji każdego pomieszczenia możesz ustawiać indywidualnie mając przy sobie tylko telefon lub komputer.

Zalety aromatyzacji

 • Rozpoznawalność marki – Logotyp zapachowy pomoże zbudować niezapomnianą relację z klientem.
 • Powracający klient – Badania dowodzą, że dzięki stosowaniu aromatyzacji klienci bardziej przywiązują się do konkretnej sieci hoteli.
 • Relacja z klientem – Subtelny zapach wanilii zwiększa w klientach poczucie komfortu, aromatyzacja nieprzerwanie współdziała z Twoimi klientami

Fakty o zapachach

Kiedy w USA w supermarketach zaczęto rozpylać zapach świeżo pieczonego chleba sprzedaż pieczywa wzrosła trzykronie. (Hirsch, 1995, IJA)

 

Zapach wzmacnia smak

Pobudzanie kubków smakowych poprzez zapach nie jest nowym rozwiązaniem w gastronomii. Piekarze i cukiernicy używają technik aromatyzacji od lat. Dobrze wiedzą, że zapach wzmacnia poczucie smaku i przyciąga klientów. Badania pokazują, że zmysł węchu jest najsilniejszym bodźcem, dzięki któremu klienci są bardziej skłonni do zakupu.

Aroma marketing dla gastronomii

Zachęcenie klientów naturalnymi zapachami produktów spożywczych nie zawsze jest możliwe i skuteczne. Dzisiejsze urządzenia chłodnicze i opakowania próżniowe pochłaniają większość zapachów spożywczych, przez co klient nie jest do końca przekonany o zakupie. Marketing zapachowy pomaga w odtworzeniu zapachu produktów co ma bezpośredni związek z decyzją klienta o zakupie.

Air Aroma oferuje pełną gamę zapachów dla potrzeb gastronomi. Od zapachu świeżo wypiekanego chleba, zapachy owoców, aż po aromatyczny zapach czarnej kawy. Zapewnij swoim klientom niezapomniane doznania zapachowe.

Zalety aromatyzacji

 • Zmysł węchu

Promocja poprzez stymulację zapachem może być bardzo skuteczna. Zmysł węchu działa szczególnie intensywnie w połączeniu z produktami branży gastronomicznej.

 • Emocje

Rozpylenie dobrej jakości zapachów związanych z jedzeniem może zwrócić uwagę klientów oraz zwiększyć obroty Twojej firmy.

 • Siła zapachu

Zapach wzmacnia poczucie smaku oraz stymuluje apetyt jak żaden inny zmysł.

Fakty o zapachach

Zmysł węchu i zapach odpowiada u człowieka za 75% dziennych emocji i odgrywa dużą role w pamięci klientów.

 

Aromatyzacja

W branży motoryzacyjnej bardzo duże znaczenie mają emocje i relacje z klientem. Marketing zapachowy w salonach samochodowych staje się jednym z kluczowych elementów ogólnego marketingu producentów. Aromatyzacja tworzy w salonie samochodowym przyjemny klimat. Może również wywoływać skojarzenia z prestiżem i luksusem.

Urządzenie Aroslim jest popularnym produktem stosowanym w salonach samochodowych, dzięki zastosowaniu nowoczesnego wzornictwa i wysokiej jakości materiałów. W ofercie posiadamy zapachy stworzone specjalnie na potrzeby rynku motoryzacyjnego.

Rozwiązania aromatyzacji

Air Aroma stworzyła rozwiązania z dziedziny marketingu zapachowego dla wielu firm motoryzayjnych. Przykładem może być współpraca z salonem Aston Martin w Szanghaju. Air Aroma stworzyła razem z brytyjskim producentem aut niepowtarzalny klimat luksusu, przenosząc klientów do innego świata.

Air Aroma współpracuje od lat rownież z Mercedes-Benz, wprowadzając w salonach marki sezonowe zmiany zapachowe dostosowane do każdej pory roku.

Zalety aromatyzacji

 • Rozpoznawalność marki

Aromatyzacja tworzy długotrwałe wrażenie u klienta oraz wzmacnia siłę Twojej marki.

 • Czas

Klienci przebywający w salonach, gdzie stosuje się aromatyzację są skłonni przebywać w nich dłużej i bardziej precyzyjnie zaznajomić się z produktem.

 • Emocje

Zapach jest podstawowym zmysłem człowieka i odpowiada za emocje, nastrój oraz wpływa na pamięć klienta.

Fakty o zapachach

Aromatyzacja oddziałów bankowych poprawia ocenę klientów i sprawia, że szybciej mija czas na załatwianiu spraw finansowych. (Spangenberg et al. 1996)

Przyzwyczajenie klienta

Aby odnieść sukces na rynku bankowości i finansów należy wzbudzić zaufanie i uwagę klienta. Aromatyzacja to podświadome działanie na klientów poprzez stworzenie przyjemnej atmosfery w placówkach banku. Przestrzeń, gdzie klient czuje się komfortowo i ma pozytywne skojarzenia może być kluczowe dla instytucji finansowych i banków.

Air Aroma zmienia miejsca poprzez zapach. Stanie w kolejce w placówce banku może być frustrujące. Udowodniono, że klienci są w stanie ocenić lepiej usługi bankowe w miejscu, gdzie stosowano aromatyzację.

Pachnąca bankowość

Zapach może wzbudzać w klientach zaufanie i powoduje, że klient na dłużej zapamięta miejsce, w którym przebywał. Dyfuzor Aroslim od Air Aroma jest popularnym produktem w bankach na całym świecie, dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi. Pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i bardziej klasycznych.

Przykładem może być China Merchants Bank, który wyróżnia się wśród konkurencji innowacyjnością oraz jakością usług. Aby wzmocnić tą przewagę zdecydowano się na wprowadzenie aromatyzacji w odziałach banku. Dlatego też specjaliści z Air Aroma wraz ze specjalistami od marketingu banku stworzyli dwa ekskluzywne logotypy zapachowe. Dzięki aromatyzacji ogólny wizerunek banku został bardziej doceniony przez klientów.

Zalety aromatyzacji

 • Przyzwyczajenie klienta

Zapach pomaga wzbudzić zaufanie klienta oraz polepszyć relacje biznesowe.

 • Satysfakcja klienta

Stosowanie aromatyzacji działa uspokajająco i relaksująco w miejsach, gdzie klienci czekają w kolejce lub spędzają więcej czasu.

 • Rozpoznawalność marki

Aroma marketing pomaga budować pozytywny wizerunek marki w świadomości klienta.

Fakty o zapachach

Testy przeprowadzone w kasynach w USA pokazały, że w wyniku wprowadzenia aromatyzacji dochody z hazardu wzrosły aż o 48% (Hirsch, 1995 IJA)

Marketing zapachowy

Kasyna, kina i kluby stają przed dużym wyzwaniem stworzenia przyjemnej i komfortowej atmosfery dla swoich gości. Ze względu na nieprzyjemne zapachy dymu papierosowego, alkoholu i mieszanki intensywnych perfum unoszących się w powietrzu nie jest to łatwe zadanie.

Aromatyzując kasyna, kina i kluby naturalnymi olejkami eterycznymi można całkowicie wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Air Aroma oferuje szeroką paletę olejków eterycznych między innymi z pomarańczy bergamotki, który najlepiej sprawdza się do odświeżania kasyn lub klubów wprowadzając świeżą i przyjemną atmosferę.

Sukces dzięki aromatyzacji

Dzięki zastosowanej technologii „zimnej dyfuzji” nasze urządzenia są niezwykle wydajne. Posiadamy w ofercie najwyższej jakości dyfuzory wolnostojące oraz takie, które można podłączyć do systemu wentylacji i klimatyzacji.

Aromatyzacja pomaga nie tylko w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów, ale również przyczynia się do kreowania wizerunku miejsca. Rozprzestrzeniany we wnętrzach zapach może wprowadzieć klienta w dobry nastój. Często pomieszczenia aromatyzowane postrzegane są jako czyste i schludne co wpływa pozytywnie na opinię klienta.

Zalety aromatyzacji

 • Usuwanie zapachów

Olejki eteryczne nie tylko maskują, ale całkowicie eliminują nieprzyjemne zapachy takie jak dym papierosowy.

 • Większe zyski

Badania przeprowadzone wśród klientów kasyn w Las Vegas pokazały, że spędzali oni 45% więcej czasu w aromatyzowanych kasynach.

 • Satysfakcja klientów

Korzystanie z rozwiązań marketingu zapachowego może zwiększyć satysfakcję klientów o 7% i przedłużyć ich pobyt w danym miejscu o 54% (Prof dr Anla Stohr

Fakty o zapachach

Stosowanie w damskich przebieralniach zapachów „kobiecych” takich jak wanilia sprawiło, że sprzedaż wzrosła dwukrotnie.

Siła aromatyzacji

Sieci sklepowe doskonale rozumieją jak ważny jest dobry marketing, szczególnie ten w miejscu sprzedaży. Sposób prezentacji produktów, kolorystyka wnętrz, a nawet zapach – każdy detal we wnętrzu sklepu odgrywa duża rolę. Wyobraź sobie kierowanie emocjami klientów poprzez wprowadzenie odpowiedniego zapachu. Z Air Aroma jest to możliwe.

Długotrwałe wrażenie

Urządzenie Aroscent jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich sklepów. Połączenie świetnego wyglądu z technologią „zimnej dyfuzji” sprawia, że nasz produkt będzie wyglądał dobrze w aranżacji sklepu oraz będzie bardzo wydajny. Dzięki zastosowanej technologii mamy pewność, że jakość i poziom zapachu będzie niezmienny przez cały okres aromatyzacji bez względu na ilość zapachu w urządzeniu.

Właściciele sklepów potwierdzają, że dla wyniku finansowego sklepu duże znaczenie ma czas przebywania klientów w sklepie. W sklepach, gdzie stosowany jest marketing zapachowy klienci spędzają więcej czasu co bezpośrednio przekłada się na obroty.. Air Aroma stworzy dla Ciebie idealnie dobrany zapach, uwzględniając preferencje Twoich klientów.

Zalety aromatyzacji

 • Rozpoznawalność marki

Badania dowodzą, że stosowanie zapachu poprawia pamięć o marce i wzbudza w klientach większą lojalność.

 • Czas

Zapachy kwiatowe i cytrusowe mają duży wpływ na dłuższe przebywanie klienta w sklepie.

 • Pamięć klienta

Faktem jest, że człowiek o wiele łatwiej zapamiętuje to co pachnie, niż to co widzi, słyszy czy dotyka.

Fakty o zapachach

Przebywanie pacjentów w miejscu, gdzie rozpylane są olejki eteryczne pomaga w pracy układu immunologicznego.

Efektywna aromatyzacja

W gabinetach medycznych komfort pacjenta ma kluczowe znaczenie. To trudno zadanie w miejscu, gdzie człowiek zazwyczaj czuje się niekomfortowo. Wizyta u lekarza czy dentysty nie jest przyjemnym uczuciem. Zapach lekarstw i środków higieny może potęgować to uczucie.

W takim przypadku specjalistyczna aromatyzacja jest dobrym rozwiązaniem. Odpowiednio dobrany zapach może sprawić, że pacjenci będą mniej zestresowani. W gabinetach medycznych często stosuje się zapach lawendy lub eukaliptusa., które mają właściwości odprężające i relaksujące.

Świeżość powietrza

Aromatyzacja sprawia również, że miejsce wydaje się czystsze i bardziej higieniczne. W takim środowisku pacjent będzie czuł sie komfortowo. Dodatkowo stosowane przez Air Aroma olejki eteryczne mają właściwości antybakteryjne.

Szeroka gama urządzeń do aromatyzacji z możliwością precyzyjnego ustawienia siły zapachu, czasu pracy i rodzaju zapachu sprawia, że Air Aroma przygotuje ofertę dla Twoich potrzeb. Posiadamy rownież szeroką paletę zapachów i środków antybakteryjnych i usuwających przykre zapachy.

Zalety aromatyzacji

 • Odprężenie

Wprowadzając aromatyzację w poczekalniach, pacjenci czują się bardziej uspokojeni i zrelaksowani przed konsultacją lekarską.

 • Antybakteryjne

Rozpylanie w powietrzu zapachu antybakteryjnego minimalizuje ryzyko infekcji

 • Jakość usług

Zapach lawendy niweluje złe emocje i wspomnienia o wizycie w gabinecie dentystycznym.

Fakty o zapachach

Badania dowodzą, że naturalne olejki eteryczne eliminują bakterie i grzyby.

Aromatyzacja Fitness

Dzisiejsze kluby Fitness to nie tylko siłownia i miejsce, gdzie można zdobyć formę. Dla wielu klientów to przestrzeń, gdzie mogą się zrelaksować po całym dniu pracy, spotkać się ze znajomymi i poczuć się swobodnie.

Aromatyzacja wywołuje w klientach klubów Fitness uczucie relaksu i odświeżenia. Wprowadzenie zapachu w szatniach, salach do ćwiczeń i siłowni sprawi, że klienci będą czuć się lepiej i bardziej komfortowo.

Unikalne możliwości

Skorzystaj z najnowszych technologii i zapewnij swoim klientom lepsze miejsce do ćwiczeń i odpoczynku. Umocnij swoją markę dzięki swojemu własnemu logotypowi zapachowemu, stworzonemu tylko dla Ciebie.

Air Aroma stworzyła olejki eteryczne w 100% pochodzące z naturalnych składników specjalnie na potrzeby branży Fitness. Olejki stymulują neurony pomagając w wydajniejszym treningu i usuwają z powietrza bakterie i grzyby. Arosport Cardio zawiera w swoim składzie olejki mięty i imbiru, które działają pozytywnie na układ oddechowy. Arosport Conditioning zwiększa wytrzymałość, natomiast Arosport Cooldown ma działanie uspokajające.

Zalety aromatyzacji

 • Rozpoznawalność marki

Klient chętniej wraca do atmosfery czystości i orzeźwienia.

 • Czystość

Szatnie nie muszą już więcej kojarzyć się z przykrym zapachem, stwórz przyjemną atmosferę.

 • Czuj się odprężony

Zapach eukaliptusa lub mięty w saunie oraz łaźniach sprawi, że klienci poczują się bardzo odprężeni i odświeżeni.

Urządzenia dla domu