Smaczne zapachy owocowe – co nas w nich przyciąga

Smaczne zapachy owocowe – co nas w nich przyciąga

Parfémy na bazie owoców to kwintesencja soczystych zapachów. Pozwalają nam doświadczać lata przez cały rok. Nuty owocowe w perfumach są uniwersalne – odwołują się do wszystkich grup wiekowych, do kobiet i mężczyzn. Stąd ich rosnąca popularność wśród parfémy.

Nuty owocowe mogą być wykorzystywane do tworzenia bardzo różnych stylów parfém. Zaczynając od lekkich i odświeżających zapachów cytrusowych, kończąc na cięższych i bardziej soczystych nutach figowych. Cała bogata gama zapachów owocowych może być uzupełniana akcentami kwiatowymi, drzewnymi i orientalnymi.

Nuta głowy

Zapachy owocowe, zazwyczaj słodsze i świeższe, często stanowią nutę głowy w perfumach. To zwykle one tworzą pierwsze wrażenie – to te zapachy czujesz najpierw, gdy wąchasz jakąś perfumę. To ważny prvek sprzedaży produktu. Owocowe nuty głowy popisuje się jako jasne i energetyczne. Łącząc je z nutami serca i bazowymi, otrzymuje się złożony i wzmocniony zapach parfém.

J'Adore a Yvresse

Większość parfém dostępnych na rynku ma co najmniej jedną nutę owocową. Wśród nich prym wiodą cytryna, pomarańcza, bergamotka, grejpfrut a jagody. Klasyczne parfémy na bazie owoców to m.in. J'Adore (1999), Christian Dior a Yvresse (1993) Yses Saint Laurent. Oba zapachy wykorzystują połączenie brzoskwini i kwiatów. Te kobiece, eleganckie parfémy są populární do dziś.

DKNY Buďte Delicious

Bardziej śwież i ostry zapach reprezentují kompozycja DKNY Be Delicious z 2004 roku. Jest on dostępny w wersji damskiej i męskiej. Ten jasny zapach to esencja zielonych jabłek, grejpfruta, z dodatkiem bursztynu i nuty sandałowej. Wersja żeńska występuje z kwiatową nutą serca, czyli konwaliami, różą i fiołkiem. Z kolei męska zawiera paczulę i jagody jałowca.

Parfém gwiazd

Nawet gwiazdy popu mają swoje owocowe kompozycje. Zapach Taylor autorstwa Taylor Swift wydano w czerwcu roku 2013. Ten słodki kwiatowo-owocowy zapach łączy w sobie morelę, mandarynkę, liczi z nutami kwiatowymi.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

Wishlist Products

You have no items in wishlist.