Wyczuwać sukces nosem

Wyczuwać sukces nosem
Biznes a zapach. Ranga zapachu ve strategii marketingové strategie. Zapach docenili już sprzedawcy, wystawcy, właściciele hotely, siłowni, zarządcy lotnisk, dworców, szpitali. Jak się okazuje, zapach nie tylko napędza sprzedaż, ale pomaga też w negocjacjach iw zdobywaniu potencjalnych kontrahentów. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego kawiarnie i cukiernie niemal zawsze są przepełnione? Co tych ludzi tam przyciąga? Przyciągają ich pachnące kawą wnętrza. A dlaczego zatrzymujemy się przy stoiskach ze świeżym pieczywem, mimo że robiliśmy już zakupy? I dlaczego zaglądamy do drogich parfumrii, wiedząc, że i tak nie mamy zamiaru niczego tam kupić? To tylko nieliczne przykłady na to, jakim atrakcyjnym i produktywnym narzędziem marketingowym jest zapach .

Rozpylanie zapachu w firmowych pomieszczeniach

Co daje aromatyzowanie pomieszczeń? Zapach pomaga odnieść sukces w negocjacjach. Szanse na podpisanie lukratywnego kontraktu rosną. Za pomocą zapachów podświadomie wpływa się na nastawienie klientów. Wprawia się ich w wir pozytywnych odczuć. Zapachem kształtuje się obraz luksusu i doskonałości . Obraz, który na długo pozostaje w pamięci. Wielkie firmy, korporacje, ale też coraz więcej tych średniego szczebla uznają korzyści płynące z aromaterapii. Zapachem poprawiają wydajność pracowników, ich koncentrację i redukują stres.

Przemyślany dobór zapachu

Obmyśliłeś ogólną koncepcję firmy, biznesu, wydarzenia. Jednak szukasz czegoś, co zakończy projekt przysłowiową kropką na i. Wizerunek może dopełnić odpowiednio dobrany zapach. Co znaczy odpowiednio dobrany? Zgodny z całokształtem założenia. Spójny a odpowiadający programowi a wartościom przedsięwzięcia . Nawiązujący do estetyki wnętrza i innych wizualnych bodźców. Dlaczego to jest tak ważne? Jeśli połączysz błękitne wnętrza z zapachem pomarańczy, nastąpi zgrzyt. Spowolnisz przetwarzanie informacji a wykreujesz błędne skojarzenia.

Jaki cel, taki zapach

Aromamarketing propaguje się w centrech handlowych, salonach odnowy biologicznej czy hotelech. Tam na pewno bywałeś i na pewno dotknął Cię powiew miłego zapachu. Zmysł powonienia docenia się już w wielkich przedsiębiorstwach i małych firmách. Dobór zapachu uzależniony jest od tego, jakie emocje chce się poruszyć i jaki cel osiągnąć . Prosty przykład: na święta Bożego Narodzenia w galeriach handlowych roztacza się zapach cynamonu, byś od razu poczuł świąteczną i rodzinną atmosferę. Z kolei w biurach dla rozruszania niemrawych pracowników rozpyla się cytrusowe aromaty, a ich koncentrację poprawia się miętowymi kompozycjami.

Zapach a negocjacje

Woń kawy dobrze sprawdza się w biurach kredytowych, pożyczkowych czy podatkowych. Podczas negocjacji pożądane efekty uzyskuje się dzięki zapachowi lawendy . Ten aromat pomaga podejmować rozsądne decyzje i utrzymuje spotkanie na przyjaznym, spokojnym poziomie. Przy omawianiu strategie pomocne będą zapachy energizujące, pobudzające i wzmacniające koncentrację i skupienie.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

Wishlist Products

You have no items in wishlist.