Zapachy na lepsy nastrój

Zapachy na lepsy nastrój

Zapachy mają znaczący wpływ na życie ludzie. Nos człowieka może zanalizować tysiące zapachów. Specyficzne aromaty są w stanie poprawić twój nastrój.

Powonienie stale służy nam do oceania środowiska. Zapachy niosą konsekwencje dla nástroje i ogólnej kondycji człowieka. Które aromaty postawią cię na nogi, które wyciszą, a które poprawią humor?

Róża
Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty postrzega się jako jeden z poprawiaczy nástroje. Ich forma, barwy i zapach dodają otuchy. Róża od wieków była używana w aromaterapie. Również współczesne badania potwierdzają jej uzyteczność. Ekspozycja na woń róży może natychmiastowo przywołać skojarzenia z radosnymi myślami.

Lawenda
Lawenda to węchowy numer jeden. Udowodniono, że poprawia nastrój, łagodzi niepokój, wzmaga podniecenie seksualne, a nawet uśmierza ból fizyczny. Opracowania Lékařská fakulta University of Miami wskazały, że wąchanie lawendy skutecznie, acz krótkotrwale, odpręża i sprzyja szybszemu wykonywaniu matematycznych obliczeń.

Olejek cytrynowy i lukrecja

Czysty, jasny zapach cytryny wydaje się szczególnie skuteczny. Podnosi ludzi na duchu i redukuje niepokój. Ludzie często kojarzą zapach cytryny z kobiecością, czystością i miłym usposobieniem. Z kolei wąchanie lukrecji nie tylko uszczęśliwia ludzi, ale także czyni ich bardziej pobudzonymi fizycznie.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

Wishlist Products

You have no items in wishlist.