Zapachy na zdrowie, nerwy i dobre wyniki w pracy

Zapachy na zdrowie, nerwy i dobre wyniki w pracy

Zdenerwowanie i stres nie dają ci zasnąć? Není możesz się skupić na pracy? Szukasz zdrowych i naturalnych sposobów, które wyrwą cię z otępienia? Sięgnij po te zapachy i olejki eteryczne.

Ylang-ylang

Ten olejek ma słodki kwiatowy zapach. Wydobywa się go z rośliny rosnącej w Południowej Azji. Istnieją dowody na to, że aromat ylang-ylang relaksuje a zmniejsza ciśnienie krwi. W jednym z badań odkryto, że zapach ylang-ylang uspokaja układ nerwowy, prowadząc do obniżenia tętna i ciśnienia krwi.

Bergamotka

Bergamotka jest hybrydą pomarańczy, cytryny i limonki. Tradycyjnie wykorzystywano ją we włoskiej medycynie ludowej. Współcześnie liczne badania uzasadniają jej zdolność do łagodzenia napięć i niepokoju. 5 z 6 badań klinicznych, które przeprowadzono między 2009 a 2013 rokiem, wykazało, że aromaterapie z stresu wykorzystaniem bergamotkowego olejku eterycznego normuje częstość akcji serca, zmniniejsza ici.

Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy poprawia skupienie. Cynamon pobudza obszar mózgu, który reguluje czujność. Badania dowiodły, że kierowcy byli bardziej skupieni i mniej zdenerwowani, gdy przed jazdą wdychali zapach cynamonu.

Korzyści picia a wąchania kawy

Picie kawy ma swoje korzyści. Dodaj energii, zmnijszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i demencji. Kawa może nawet wydłużyć nasze życie. Badania Instytutu Technologicznego Stevensa pokazują, že sám zapach kawy pomaga lepiej radzić sobie z analityczną częścią testu GMAT (Graduate Management Aptitude Test) – testu komputerowego przeprowadzanego przez wiele szkół biznesu.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

Wishlist Products

You have no items in wishlist.