Title Image

Blog

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma | Technologia | Daikin

22:52 11 maja in Nowości
2

CO TO JEST HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA?

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma łączy w sobie technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią skraplania gazu, szukając optymalnie najbardziej ekonomicznego trybu pracy. Osiąga najwyższe rezultaty wydajności grzewczej wyższe nawet do 35%, dzięki inteligentnemu porówaniu takich parametrów jak koszty energii (energia elektryczna, gaz), wydajność pompy ciepła i obciążenie.

WIĘC CO TO JEST POMPA CIEPŁA POWIETRZE-WODA?

Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje trwałe źródło energii: powietrze. W zamkniętej pętli zawierającej czynnik chłodzący, wyodrębnione ciepło jest tłoczone i podgrzewane do wyższej temperatury. Ciepło to jest przekazywane do centralnego systemu dystrybucji ogrzewania domu za pośrednictwem wymiennika ciepła.

A co to jest, kondensacyjny kocioł gazowy?

Kocioł kondensacyjny spala gaz do podgrzewania wody. W tym samym czasie, gazy spalinowe wykorzystuje się do wstępnego ogrzania zimnej wody. Gazy kondensacyjne są najbardziej efektywne, kiedy woda zasilająca jest dostarczana tak wolno jak to możliwe.

Zalety

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI PRZY OGRZEWANIU POMIESZCZEŃ

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma automatycznie wybiera zawsze najbardziej ekonomiczny tryb pracy, kalkulując wydajności pompy ciepła i ceny energii elektrycznej w porównaniu do wydajności kotła kondensacyjnego i cen gazu przy równoczesnej pracy.

Biorąc średni klimat europejski, największa część wymaganej mocy cieplnej jest pokrywana przez system hybrydowy i pompy ciepła, w wyniku czego otrzymujemy do 35% większą wydajność grzewczą w wyniku niższych kosztów eksploatacji.
.

…I CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

Ciepła woda jest podgrzewana przy wykorzystaniu techniki kondensacji: zimna woda z kranu płynie bezpośrednio do specjalnego podwójnego wymiennika ciepła, który umożliwia optymalną i stałą kondensację spalin podczas przygotowywania c.w.u., co skutkuje wzrostem wydajności nawet do 15% w porównaniu do tradycyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych i prowadzi do zmniejszenia kosztów eksploatacji.
Dodatkowo, dzięki właściwościom hybrydy, w czasie gdy pompa ciepła pracuje dla celów grzewczych pomieszczeń, technika kondensacji gazu może być wykorzystywana do przygotowywania  c.w.u., w rezultacie otrzymujemy optymalny komfort.

ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW INWESTYCJI

  • Nie ma konieczności, wymiany istniejących grzejników (do 80° C) i instalacji c.o.
  • Przestrzeń potrzebna do nowego systemu jest bardzo podobna do dotychczas wykorystywanej, dzięki zwartej konstrukcji urądzenia
  • Przy wymianie istniejącego kotła gazowego, nie ma konieczności, zmiany rur instalacyjnych lub komina
Porównanie wymiarów

ŁATWA I SZYBKA INSTALACJA

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma jest dostarczana w trzech elementach:
• Pompa ciepła  – jednostka zewnętrzna
• Pompa ciepła  – wiszący moduł wewnętrzny
• Wiszący kondensacyjny kocioł gazowy

… dzięki czemu jest łatwa przy przenoszeniu i łatwiejsza w montażu.
Moduł wewnętrzny pompy ciepła jest prosty w montażu na ścianie, jako płyta do zawieszenia kotła gazowego. Dzięki systemowi szybkozłączy, kocioł kondensacyjny jest szybko i prosto łączony z modułem wewnętrznym pompy ciepła tworząc zwartą kompaktową jednostkę. Wszystkie te połączenia znajdują się w dolnej części urządenia, a wszystkie elementy składowe mogą być dostępne od frontu, dzięki czemu urządzenie jest łatwe w obsłudze i konserwacji

IDEALNY DO RENOWACJI

W niektórych przypadkach możliwe jest pokrywanie zapotrzebowania na ciepło do 32 kW, przy użyciu hybrydowej pompy ciepła Daikin Altherma . W celu szybkiego ponownego uruchomienia ogrzewania, np. w przypadku awarii istniejącego kotła gazowego – układ hybrydowy Daikin Altherma w pierwszym momencie może być zainstalowany bez pompy ciepła.

Źródło: Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma | Technologia | Daikin