Title Image

Swegon – ADAPT Parasol – Nowe rozwiązanie w systemach klimatyzacji zależnej od potrzeb

23:07 17 listopada in Nowości
1

ADAPT Parasol jest rozwiązaniem, które bazuje na standardowym sufitowym module chłodząco-grzewczym Parasol, ale dodatkowo wyposażonym w funkcje regulacji zależnej od potrzeb.

Nawiew powietrza do pomieszczenia odbywa się poprzez szczeliny wylotowe modułu znajdujące się po czterech jego stronach (w odróżnieniu od innych rozwiązań na rynku, gdzie nawiew jest po dwóch stronach). Taki sposób nawiewu zwiększa do maksimum obszar, w którym powietrze pierwotne i wtórne miesza się z powietrzem w pomieszczeniu, co polepsza skuteczność wentylacji. Pozwala to także na uzyskanie dużej wydajności chłodniczej i cieplnej, jednocześnie nie zajmując większej powierzchni sufitu niż to jest konieczne.

ADAPT Parasol posiada wbudowaną przepustnicę regulacyjną z siłownikiem, która zmienia wydatek powietrza w zależności od potrzeb związanych z temperaturą, obecnością lub jakością powietrza w pomieszczeniu.

Specjalna konstrukcja przepustnicy zapewnia wysoką indukcję i szybkie mieszanie się z powietrzem w pomieszczeniu, nawet przy małym wydatku powietrza. Przy pełnym zakresie pracy uzyskujemy też wysoką moc chłodniczą lub grzewczą. Moduł posiada również wbudowany system sterownia i akcesoriów w postaci czujnika obecności, temperatury i jakości powietrza. Komunikacja i regulacja pomiędzy elementami systemu możliwa jest dzięki elementom systemu WISE (przepustnice strefowe, moduł komunikacji i nadzoru).

Wykorzystując ADAPT Parasol zapewniamy warunki komfortu w pomieszczeniu, lecz jednocześnie oszczędzamy pieniądze! Regulacja zależna od potrzeb pozwala ograniczyć roczne koszty eksploatacyjne  związane z systemem wentylacji nawet o 50% w porównaniu do systemu o stałej wydajności. System dedykowany jest dla pomieszczeń, w których współczynnik jednoczesności przebywania użytkowników jest niski, dlatego przeznaczony jest w szczególności dla sal konferencyjnych, pomieszczeń biurowych lub powierzchni “open space”.

Adapt parasol2

 

Korzyści

Energooszczędne działanie, pomieszczenie jest wentylowane, ogrzewane i chłodzone z intensywnością uzależnioną od rzeczywistych obciążeń.

4-stronny nawiew, z unikalnym systemem kontroli wypływu powietrza, pozwala uzyskać właściwy komfort.

Duża wszechstronność w adaptacji systemu do przyszłych wymagań

Brak wentylatora, brak filtra, brak przeciągów!

Dwa wymiary modułu 600×600 mm lub 600×1200 mm

za pomocą Swegon – ADAPT Parasol – Nowe rozwiązanie w systemach klimatyzacji zależnej od potrzeb.

Tags: