Title Image

Blog

Daikin wprowadził niskotemperaturowy Hydrobox LT do systemów VRV IV

10:03 13 grudnia in Nowości
0

 

Daikin wprowadził niskotemperaturowy hydrobox (LT) dla najnowszej generacji VRV IV pompa ciepła, który zapewnia bardzo wydajne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Niskotemperaturowy hydrobox do zabudowy wewnętrznej został zaprojektowany specjalnie do pracy z najnowszej generacji systemem VRV IV.

 

VRV IV – wyznaczamy standardy innowacyjności

 

 

Daikin wprowadził niskotemperaturowy hydrobox (LT) dla najnowszej generacji VRV IV pompa ciepła, który zapewnia bardzo wydajne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń.

Niskotemperaturowy hydrobox do zabudowy wewnętrznej został zaprojektowany specjalnie do pracy z najnowszej generacji systemem VRV IV.

 

System VRV IV zapewnia wysoce skuteczną kontrolę klimatu w pomieszczeniach. Teraz, wraz z wprowadzeniem na rynek nowego hydroboxu LT, system zapewnia wyższą efektywność ogrzewania i chłodzenia – nawet na obszarach o wysokich sufitach i szklanych elewacjach, takich jak obszary recepcji w nowoczesnych budynkach.

 

Hydrobox LT dostarcza wodę o temperaturze od 5 °C do 45 °C, (bez konieczności korzystania z dodatkowego grzejnika elektrycznego), która doskonale nadaje się do zastosowania w ogrzewaniu podłogowym i chłodzeniu pomieszczeń oraz do zasilania chłodnic w centralach wentylacyjnych i niskotemperaturowych grzejników. Rozwiązanie to pozwala na projektowanie ogrzewania i chłodzenia wodnego zarówno w nowych jak też w remontowanych budynkach.  Dzięki współpracy hydroboxu LT z agregatami VRV IV, które posiadają bardzo szeroki zakres pracy w temperaturach zewnętrznych (dla ogrzewania i chłodzenia, od -20 ° C do +43 ° C), system idealnie nadaję się do stosowania we wszystkich krajach europejskich.

 

Hydrobox LT (model do zaowieszenia na ścianie) jest stylowy i kompaktowy, posiadający dostęp serwisowy od frontu, co znacznie ułatwia instalację, rozruch i konserwację jednostki. Projektowanie systemu stało się szybsze i instalacja jest znacznie prostsza, ponieważ wszystkie elementy hydrauliczne są w pełni zintegrowane wewnątrz obudowy, umożliwiając bezpośrednią kontrolę nad temperatury ciepłej wody.

 

VRV IV – wyznaczamy standardy innowacyjności

VRV IV pompa ciepła firmy Daikin wyznacza nowy standard sezonowej wydajności, wyposażony jest w wiele usprawnień ustanawiając nowe kierunki w rozwiązaniach systemów VRV. Ma trzy rewolucyjne technologie: zmienną temperaturę czynnika chłodniczego, ciągłe ogrzewanie podczas odszraniania i konfigurator VRV służący do łatwiejszego uruchomienia i serwisowania systemu.

 

Zmienna temperatura czynnika pozwala instalatorom dostosować pracę system za pomocą wyboru zdefiniowanych ustawień serwisowych. W trybie automatycznym, system jest skonfigurowany w ten sposób, aby dążyć do jak najwyższych poziomów wydajności w całym roku, jednocześnie umożliwiając szybką reakcję w najgorętsze dni, zapewniając komfort przez cały czas. Technologia jest w stanie zapewnić  28% wzrost wydajności sezonowej, ponieważ system nieustannie dostosowuje temperaturę czynnika w zależności od łącznej wymaganej wydajności i warunków pogodowych. To sprawia, że  VRV IV jest pierwszym na świecie systemem płynnie reagującym na warunki pogodowe.

Ciągłe ogrzewanie podczas odszraniania wyznacza nowy standard komfortu, czyniąc VRV IV jeden z najlepszych dostępnych systemów ogrzewania ze źródeł odnawialnych. Ciągłe ogrzewanie ostatecznie rozwiązuje niedogodności pracy powietrznych pomp ciepła, zapewniając dostarczenie do pomieszczeń ciepło nawet podczas pracy w trybie odszraniania.

Nowy konfigurator VRV uzupełnia trio innowacji, oferując zaawansowane oprogramowanie, które ułatwia uruchomienie systemu i serwis. Oprogramowanie umożliwia zdalną konfigurację ustawień, które mogą być używane w wielu miejscach, systemach na różnych budynkach, co znacznie skraca czas uruchomienia jednostki zewnętrznej. Nadzór nad systemem, monitoring i przeglądy  stały się znacznie prostsze, także dzięki graficznemu interfejsowi, który umożliwia inżynierom ocenić parametry pracy, nastawy ale również ewentualne usterki