5 najbardziej popularnych olejków zapachowych

5 najbardziej popularnych olejków zapachowych
Zapachowe olejki syntetyczne to przystępna ekonomicznie alternatywa dla olejków eterycznych. Z właściwościami zdrowotnymi mają niewiele wspólnego, jednak świetnie sprawdzają się jako dodatek do mydeł, świec i innych domowych produktów. Naturalne olejki roślinne to jeden z lepszych darów od matki natury. Kojące ciało i ducha. Z ich dobrobytu czerpie aromaterapia, by wyplenić z organizmu choroby od artretyzmu przez schorzenia skóry do przypadłości psychicznych. Ich wartość znajduje odzwierciedlenie w cenie. Dlatego rozsądną opcją jest wybór olejków zapachowych. Oto 5 najbardziej rozpowszechnionych.

Wanilia

Wdzięczny zapach wanilii jest wielce popularny w wielu gospodarstwach domowych. Z jakiego powodu? Przez wzgląd na przytulne odczucia, jakie przywołuje. Zapach wanilii najłatwiej powiązać z deserami, których jest składnikiem. Lody, ciasta, ciasteczka. Ciepły zapach przyjaznej dla nosa wanilii świetnie spisuje się w produktach takich, jak świeczki, odświeżacze powietrza, mydła czy balsamy.

Lawenda

Krzyk mody na zapachowych wybiegach. Niezwykle znana i uwielbiana jako składnik perfum, produktów do pielęgnacji ciała i domowych środków czystości. Jej popularność to żadna niespodzianka. Przyjemnie pachnie i ewokuje romantyczne skojarzenia z fioletowymi polami Prowansji. Ten łagodny kwiatowy zapach perfekcyjnie sprawdza się w aromatycznych miksach niemal z każdym innym zapachem.

Grejpfrut

Przechodząc pomiędzy alejkami ulubionego warzywniaka, da się zauważyć tendencję w eksponowaniu zapachów cytrusowych. Aromat grejpfruta przoduje. Grejpfrutowy olejek eteryczny ma tendencję do szybkiego odparowywania, dlatego nie cieszy się wielkim powodzeniem wśród detalistów. Częściej używa się grejpfruta w postaci olejku zapachowego. Bogactwo właściwości tego owocu doceniła kosmetyka. Balsamy, kremy, maseczki pomagają przy niedoskonałościach skóry.

Gardenia

Kwiatowe olejki zapachowe są tymi najbardziej rozchwytywanymi. Gardenia nie stanowi wśród nich wyjątku. Gardenia znana jest ze słodkiego, mocnego i urzekającego aromatu. Stosowana m.in. do wyrobów świec zapachowych i pokojowych odświeżaczy.

Paczula (paczulka wonna)

Abstrahując od tego, czy kocha się ten zapach, czy nienawidzi, pozostawia na każdym, kto kiedykolwiek się z nim spotkał, niezatarte wrażenie. Paczulka wonna została spopularyzowana w latach 70. Woda kolońska o tym zapachu to nieodłączny atrybut kultury hipisowskiej. Plotka głosi, że ten intensywny ziemisty, lekko słodki zapach maskował woń nie do końca legalnych ziół. Współcześnie to reminiscencja młodości i propagowanej wówczas wolności.

Napisz komentarz