Aromatyzuj swoją siłownię

Aromatyzuj swoją siłownię
Jesteś właścicielem siłowni. Postaw się na miejscu Twojego klienta. Trudny dzień w pracy. Kłopoty w domu. Chcesz rozładować negatywne uczucia. Idziesz na siłownię. A tam zapach dusznego potu. Czy w takim otoczeniu jesteś w stanie wyciszyć szkodliwe emocje?

Zapach kryterium estetycznym

Twój lokal ma się prezentować czysto i świeżo. Twoje doświadczenia pokazują, że zwykle tak jest. Ty chcesz, by było zawsze. Wyraźny zapach unosi się w różnych pomieszczeniach Twojego klubu. W większości tych przestrzeni jest on przypadkowy, często nieprzewidziany. Chcesz zadbać o przyjemny zapach. W końcu to on jest podstawowym wyznacznikiem estetycznym. Tak okazujesz klientowi szacunek.

Wzmocnienie doświadczeń klientów

Wiesz, czym jest aromaterapia. Ale czy skupiałeś się nad zapachem tak samo jak przy rozważaniach o wystroju i oświetleniu Twojej siłowni? Zrób użytek z technologii zapachu. Z łatwością i z korzyścią. W jakich pomieszczeniach koncentracja zapachów powinna być największa?

Recepcja

Gdzie rozpoczyna Twój klient wizytę? Zaczyna od recepcji. To tu tworzysz na nim pierwsze wrażenie. Na pewno zależy Ci, by było jak najlepsze. Właściwy klimat stworzysz dzięki dobranemu zapachowi. Nakłonisz klienta, aby skorzystał z atrakcji, jakie oferuje Twój klub.

Szatnia

Kolejne kroki klient kieruje do szatni. Pomyśl, czy zapach, jaki tam panuje go nie odstraszy. Najlepiej, gdy zneutralizujesz nieprzyjemną woń. Klient nie ucieknie, a wróci ponownie.

Sale

Gdy klient już się przebierze, kieruje swe kroki do sali fitness bądź na siłownię. Te miejsca to dla Ciebie nie lada wyzwanie. Tu bowiem najtrudniej jest utrzymać przyjemny zapach. Zastosuj dobraną mieszankę aromatów, a ćwiczenia odprężą i zrelaksują. Trening pośród kojących zapachów doda ciału energii i sił witalnych. Ponadto pozytywnie wpłynie na doznania zapachowe gości. Wiesz już, gdzie najlepiej wykorzystać możliwości zapachu. A jakie aromaty przyniosą pożądane efekty?

Mięta i sprawność fizyczna

Miętowe olejki dodadzą energii i ożywią. Testy wykazały, że trening w pomieszczeniu z zapachem mięty jest bardziej intensywny. Ćwiczący wykazują większą wytrzymałość i są w stanie wykonać więcej powtórzeń.

Lawenda i odprężenie

Lawenda potęguje działanie fal alfa w mózgu, które są odpowiedzialne za relaks. Zapach lawendy działa jak antidotum na nerwy i zmęczenie, relaksuje umysł i ciało.

Owocowe zapachy i spalanie kalorii

Zapach truskawek pomoże spalić więcej kalorii w tym samym czasie. Z kolei zapach zielonego jabłka czy banana może skłonić do spożywania mniejszej ilości jedzenia.

Neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów

Przykre zapachy, jak pot ludzkiego ciała, wilgoć czy zapach papierosów złagodzą przystosowane do tego aromaty.

Napisz komentarz