Jak sprzedać dom za pomocą zapachu? Pośrednicy nieruchomości i marketing zapachowy

Jak sprzedać dom za pomocą zapachu? Pośrednicy nieruchomości i marketing zapachowy
Gdy w domu na sprzedaż ładnie pachnie, masz większe szanse, że ktoś go kupi. Badania dowiodły, że kiedy w mieszkaniu rozchodzi się przyjemny zapach, klienci czerpią większą przyjemność z oglądania go, robią to dłużej. Wzrasta też prawdopodobieństwo, że przechadzka po domu na sprzedaż zakończy się zakupem. Jako deweloper wiesz, jak ważna jest staranność i dbałość w przygotowaniu prezentacji domu na sprzedaż. Przykładasz wagę do atrakcyjnego wystroju, wyposażenia i oświetlenia. Nie pomijasz też elementów działających na zmysł węchu. Wspaniałe aromaty, które eliminują nieprzyjemne zapachy farb, kleju, nylonowych dywanów czy wykładzin, wpływają na każdy ze zmysłów klienta. Angażując wszystkie zmysły, masz pewność, że dostarczasz konsumentowi najlepszych możliwych odczuć.

Dlaczego aromatyzowanie jest doskonałe dla branży nieruchomości?

  • Domy, które ładnie pachną łatwiej sprzedać. Domy, które brzydko pachną mają nikłe szanse na sprzedaż. Są mniej przyjemne i mogą zrazić potencjalnych nabywców.
  • Profesjonalny system rozprowadzania zapachów wytwarza niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą nabywaniu kosztownych nieruchomości.
  • Niekiedy bardzo trudno pozbyć się zapachu świeżo pomalowanych ścian. Aromatyzowanie jest rozwiązaniem. Eliminuje przykrą woń i zastępuje ją przyjemnym aromatem.
  • Pierwsze wrażenie – zapachy wpływają na nasze emocje względem otaczającego nas środowiska na poziomie 75%, to znacznie więcej niż dźwięki i obrazy. Jaki ma to związek z branżą nieruchomości? Jeśli w mieszkaniu unosi się piękny zapach, zainteresowani jego kupnem są bardziej radośni, cieszą się z przebywania w nim i bliżej im do stanu „czuć się jak w domu”.
  • Posiadłości, które kiedyś było trudno sprzedać, kupiono, gdy wykorzystano w nich dyfuzory zapachów.
  • Agenci nieruchomości odnotowują spektakularne efekty, stosując marketing zapachowy. Używają jednego (z wielu dostępnych) systemu dyfuzji zapachowej. Takie urządzenia są w pełni przenośne. Mają opcję programowania czasu rozpylania i intensywności zapachów. Już 30 minut pracy dyfuzora dostarcza niezapomnianych zapachowych wrażeń. Wyobraź sobie – przechodzisz przez główne drzwi, a w środku wita Cię wspaniały aromat wypiekanego chleba, dopiero co wyjętych z piekarnika ciasteczek, zapach kawy bądź świeżej pościeli.
  • Korzystając z przenośnych urządzeń, można je z łatwością przenosić z jednej nieruchomości do drugiej i z większym skutkiem sprzedawać posiadłości.

Napisz komentarz