Kilka prostych wskazówek na poprawę węchu

Kilka prostych wskazówek na poprawę węchu

Stwórz jedność ze swoim nosem i popraw swój zmysł węchu. Zacznij od najprostszej rzeczy – zwracaj większą uwagę na zapachy, które otaczają Cię w życiu codziennym.

Przed pierwszym łykiem weź głęboki oddech kawy lub herbaty, którą sobie zaparzyłeś. Zainteresuj się ostrym, miętowym zapachem swojej pasty do zębów. Zwróć uwagę na zapachy na świeżym powietrzu, jak dopiero co skoszona trawa czy mokre liście. Te proste i niewymagające czynności zwiększą Twoją świadomość zapachów.
Pomocne okażą się zapachy, które lubisz
Zaangażuj swoje receptory węchowe poprzez dobór kilku zapachów, które lubisz. Każdego dnia znajdź czas, by je wąchać. Lepszym rozwiązaniem jest branie kilku delikatnych wdechów niż jednego głębokiego. Aby „zresetować” nos, powąchaj skórę na nadgarstku lub dłoni. Wzbogać swoją zapachową pamięć, wizualizując aromaty przed i po ich powąchaniu. Regularnie zmieniaj zapachy. Dzięki temu rozszerzysz zdolność do identyfikowania cech charakterystycznych zapachów.
Ćwiczenia fizyczne a poprawa węchu
Badania sugerują, że nasz zmysł węchu poprawia się po wysiłku fizycznym. Wykorzystaj tę maksymalną zdolność po ćwiczeniach na siłowni – przetestuj kilka próbek perfum. Uważa się, że przynajmniej jedna sesja ćwiczeń tygodniowo pomaga zmniejszyć ryzyko utraty węchu wraz ze starzeniem się.

Napisz komentarz