Miętowe i cytrusowe zapachy – korzyści zdrowotne

Miętowe i cytrusowe zapachy – korzyści zdrowotne

Badania pokazują, że zarówno olejki miętowe, jak i cytrusowe mają wiele korzystnych właściwości. Jak mogą się namprzysłużyć w życiu codziennym?

Korzyści zapachu mięty

Na Uniwersytecie Wheeling Jesuit w 2011 roku przeprowadzono badanie, w którym skupiono się na właściwościach miętowego olejku eterycznego. Uczestnicy eksperymentu, którzy przebywali w otoczeniu, gdzie rozpylono zapach mięty przynajmniej przez 2 godziny dziennie, odczuwali mniejszy głów. Spożywali też mniej kalorii tygodniowo niż osoby, które przebywały w pokojach bez takiego zapachu. Co więcej, zauważono także, że uczestnicy z pierwszej grupy byli znacznie bardziej energiczni i uważni.

Olejki miętowe od Air Aroma

Takie olejki jak Pure Peppermint, Bye Fly, Glacier czy Cardio nie tylko pomogą udrożnić drogi oddechowe. Mięta pieprzowa i mocne akcenty drzewne, imbirowe czy eukaliptusowe odświeżają i pomagają się lepiej skupić.

Zalety zapachów cytrusowych

Inni naukowcy z Brazylii wzięli pod lupę właściwości zapachów cytrusowych. Poprosili uczestników badania, aby przez 5 minut wdychali jeden z 3 aromatów: pomarańczowy, drzewo herbaciane albo wodę. U uczestników, którzy wąchali olejek pomarańczowy stwierdzono niższy poziom stresu niż w pozostałych przypadkach.

Najlepsze olejki na relaks

Air Aroma ma też w swojej kolekcji olejki, które pomogą się wyciszyć i zrelaksować. Spróbuj w swoim domu aromatyzacji z wykorzystaniem Orange Fields czy Bergamot Burst.

Napisz komentarz