Olejek rumiankowy na niedyspozycje skóry i psychiki

Olejek rumiankowy na niedyspozycje skóry i psychiki
Olejek rumiankowy o słodkim, ziołowo-korzennym zapachu poskramia depresję, napięcia nerwowe, napady histerii, a nawet zaniki pamięci. Dba o psychikę i skórę najmłodszych, łagodząc bóle kolkowe, uspokajając, działając nasennie i kojąc podrażnienia delikatnego naskórka. Rozkurcza i reguluje aktywność układu trawiennego. Olejek rumiankowy jest nieodzownym lekarstwem na wszelkie dolegliwości skórne, jak egzema, alergia, świąd czy oparzenia. Regeneruje i zwalcza bakterie i grzyby. Jest naturalnym substytutem mleczek do twarzy. Można nim przemywać skórę suchą i podrażnioną.

Co uzyskasz z pomocą olejku rumiankowego?

Zwalczysz depresję – olejek Cię pobudzi, rozweseli i poprawi nastrój. Usunie smutek, ospałość, poczucie pustki i przybicia. Osiągniesz ten efekt dzięki wdychaniu olejku. Wzmocnisz – narządy wewnętrzne, mięśnie, skórę. Uspokoisz – prawie wszystkie zaburzenia nerwowe, które mogą objawiać się brakiem kontroli nad kończynami, skurczami czy drgawkami. Olejek rumiankowy utrzymuje w ryzach układ nerwowy. Ekstrakt z rumianku rzymskiego uspokaja nerwy, zwłaszcza u małych dzieci. Dorosłym rekomenduje się olejek z odmiany pospolitej. Przyspieszysz gojenie ran – olejek redukuje blizny i zmniejsza widoczność przebarwień skóry. Dlatego też jest składnikiem szerokiej gamy kosmetyków naturalnych. Olejek chroni też stłuczenia i otwarte rany przed rozwojem infekcji. Oczyścisz – jelita z gazów i zapobiegniesz ich ponownemu powstawaniu. Ukoisz – bóle głowy, zatok, mięśni, stawów, zębów dzięki jego właściwościom przeciwbólowym. Uleczysz zapaleniaolejek łagodzi obrzmiałość naczyń krwionośnych. Leczy zapalenia, przede wszystkim te w rejonie układu pokarmowego i moczowego. Wspomożesz trawienie – olejek reguluje funkcjonowanie żołądka i wątroby, wzmacnia je. Stymuluje trawienie. Pobudza wytwarzanie soków trawiennych. Zahamujesz rozwój infekcji – działanie antyseptyczne przejawia się w blokowaniu rozwoju infekcji spowodowanych bakteriami i grzybami. Ponadto nanosząc olejek na włosy, pozbędziesz się wszy. Obniżysz gorączkę – olejek rumiankowy prowokuje obfite poty, chłodząc tym ciało i łagodząc gorączkę. Jeśli od dłuższego czasu zwalczasz trądzik bądź chcesz usunąć toksyny z organizmu – zaopatrz się w olejek rumiankowy. Działa antyalergicznie i oczyszczająco. Wzmacnia cały organizm i dzięki temu wspomaga leczenie infekcji wirusowych, jak chociażby odra. Borykasz się z infekcjami jamy ustnej albo nadciśnieniem? Olejek rumiankowy pomoże Ci w ich niwelowaniu, pozbędzie się nieświeżego oddechu i obniży ciśnienie krwi.

Ponadto olejek:

  • pomaga w bezsenności, stresie i stanach lękowych,
  • przeciwdziała owrzodzeniom, żylakom, odleżynom i podrażnieniom błon śluzowych,
  • oczyszcza skórę, pielęgnuje wrażliwą i spękaną cerę,
  • łagodzi pokrzywkę, efekty łuszczącej się i swędzącej skóry,
  • powstrzymuje wypadanie włosów,
  • chroni przed niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych,
Jesteś spragniony jeszcze lepszych wrażeń zapachowych? Wymieszaj olejek rumiankowy z jednym z olejków: lawendowym, bergamotowym, jaśminowym, szałwiowym, grejpfrutowym, różanym, limonkowym albo cytrynowym. Jeśli jesteś uczulony na rumianek – nie używaj olejku.

Napisz komentarz