Prowadzisz gabinet SPA? Zyskaj na aromamarketingu

Prowadzisz gabinet SPA? Zyskaj na aromamarketingu
Gabinety odnowy biologicznej, studia masażu i salony kosmetyczne z powodzeniem stosują marketing zapachowy. To idealne miejsca, gdzie można czerpać do woli z nieocenionej mocy nowej dziedziny marketingu. Specjalne tło zapachowe jest w takich gabinetach niezbędne.

Unikalna wizytówka

Dobrany zapach, który wyróżnia się spośród innych jest niepowtarzalnym identyfikatorem. Klienci kojarzą go tylko z tą jedną lokalizacją. Rozpoznają go spośród innych gabinetów, zapamiętują, tworzą w świadomości obraz przyjaznego salonu i chętniej potem wracają. Wieść o urokliwym miejscu i klimatycznej atmosferze niesie się wśród znajomych. Gabinetowi przybywa gości.

Aromatyzowanie pomieszczeń

Przypadkiem wybrane środki aromatyzujące. Pochodne stosowanych kosmetyków. Aromatyczne herbatki. To wszystko już było. Nowoczesny gabinet dobiera zapach po zakończeniu aranżacji wnętrza. Zapach koresponduje z kolorystyką i wystrojem salonu. Dekoracje roślinne w pomieszczeniu – wokół nich unosi się woń świeżych kwiatów. Tonacji pomarańczowych ścian odpowiada aromat cytrusowy. Jest i miejsce na gadżety reklamowe. Wizytówki, ulotki, torby pachną tak samo jak wnętrza gabinetu.

Dobrodziejstwo zapachu

Atmosfera relaksu i rześkości osiągana jest przez dyskretne aromatyzowanie sal. Zapach jest delikatny, łagodny, ulotny. Wydobywany z korzeni, łodyg, liści i kwiatów roślin. Świeżość utrzymuje się w pomieszczeniach przez kilkanaście godzin. Zapach wita przybyłych gości. Otacza ich i wzmaga przyjemne doznania. Zachęca do skorzystania z zabiegów. Pogodnie pobudza. Umila zabiegi kosmetyczne. Przyspiesza efekty odnowy biologicznej. Dobroczynnie wnika do organizmu. Przywraca równowagę emocjonalną. Stymuluje i rozjaśnia umysł.

Wewnętrzna harmonia

Wypoczynek. Ulga. Przyjemne rozluźnienie. Salon odnowy biologicznej jest wymarzonym miejscem na uzyskanie wewnętrznej harmonii. Tu otuli lekki zapach morskiej bryzy. Woń owoców cytrusowych przywoła miłe wspomnienia. Zapach owoców bergamotki zmniejszy niepokój. Aromat lawendowej łąki uspokoi i odstresuje. Olejki mandarynkowe wyciszą i zrelaksują. W takich okolicznościach błogo upłynie czas. Ciału zostaną dostarczone siły witalne. Umysł zostanie wprowadzony w stan wyciszenia.

Udowodnione korzyści zdrowotne aromaterapii

Gabinety SPA to nie tylko zapach zachęcający. To również aromaterapia, czyli kuracja z wykorzystaniem olejków eterycznych. Aromaterapia działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, rozgrzewająco i przeciwbólowo. Jakość życia poprawia się. Stosowanie aromaterapii sprzyja redukcji stresu i niepokoju, bezsenności i depresji. Pozytywnie wpływa na uporczywe bóle głowy. Zmniejsza ciśnienie krwi u osób cierpiących na nadciśnienie i choroby niedokrwienne serca. Ogranicza głód nikotynowy u palaczy.

Napisz komentarz