Smaczne zapachy owocowe – co nas w nich przyciąga

Smaczne zapachy owocowe – co nas w nich przyciąga

Perfumy na bazie owoców to kwintesencja soczystych zapachów. Pozwalają nam doświadczać lata przez cały rok. Nuty owocowe w perfumach są uniwersalne – odwołują się do wszystkich grup wiekowych, do kobiet i mężczyzn. Stąd ich rosnąca popularność wśród perfumiarzy.

Nuty owocowe mogą być wykorzystywane do tworzenia bardzo różnych stylów perfum. Zaczynając od lekkich i odświeżających zapachów cytrusowych, kończąc na cięższych i bardziej soczystych nutach figowych. Cała bogata gama zapachów owocowych może być uzupełniana akcentami kwiatowymi, drzewnymi i orientalnymi.

Nuta głowy

Zapachy owocowe, zazwyczaj słodsze i świeższe, często stanowią nutę głowy w perfumach. To zwykle one tworzą pierwsze wrażenie – to te zapachy czujesz najpierw, gdy wąchasz jakąś perfumę. To ważny element sprzedaży produktu. Owocowe nuty głowy opisuje się jako jasne i energetyczne. Łącząc je z nutami serca i bazowymi, otrzymuje się złożony i wzmocniony zapach perfum.

J'Adore i Yvresse

Większość perfum dostępnych na rynku ma co najmniej jedną nutę owocową. Wśród nich prym wiodą cytryna, pomarańcza, bergamotka, grejpfrut i jagody. Klasyczne perfumy na bazie owoców to m.in. J'Adore (1999) Christian Dior i Yvresse (1993) Yses Saint Laurent. Oba zapachy wykorzystują połączenie brzoskwini i kwiatów. Te kobiece, eleganckie perfumy są popularne do dziś.

DKNY Be Delicious

Bardziej świeży i ostry zapach reprezentuje kompozycja DKNY Be Delicious z 2004 roku. Jest on dostępny w wersji damskiej i męskiej. Ten jasny zapach to esencja zielonych jabłek, grejpfruta, z dodatkiem bursztynu i nuty sandałowej. Wersja żeńska występuje z kwiatową nutą serca, czyli konwaliami, różą i fiołkiem. Z kolei męska zawiera paczulę i jagody jałowca.

Perfumy gwiazd

Nawet gwiazdy popu mają swoje owocowe kompozycje. Zapach Taylor autorstwa Taylor Swift wydano w czerwcu 2013 roku. Ten słodki kwiatowo-owocowy zapach łączy w sobie morelę, mandarynkę, liczi z nutami kwiatowymi.

Napisz komentarz