Szpitalny zapach nie będzie dłużej problemem, gdy sięgniesz po aromatyzację

Szpitalny zapach nie będzie dłużej problemem, gdy sięgniesz po aromatyzację

Specyficzny szpitalny zapach nikomu nie kojarzy się pozytywnie. Przywołuje bowiem wiele przykrych przeżyć i emocji. Negatywne skojarzenia to negatywna atmosfera i zły stan psychiczny pacjentów i pracowników. Aby się go pozbyć, warto pomyśleć o aromatyzacji.

Ten zapach nie różni się od reszty aromatów. Podobnie jak wiele innych może przywrócić wspomnienia i wpływać na nasz nastrój. Otoczenie zapachów o niekorzystnych skojarzeniach źle działa na pacjentów i pracowników szpitali.

Zapachy sposobem na stres pracowników

Pracownicy służby zdrowia często są sfrustrowani i stale są narażeni na wysoki poziom. Dlatego szpitale powinny zwrócić się w stronę aromatyzacji. Specjalne dyfuzory uwalniają terapeutyczne, antybakteryjne i łagodzące zapachy w korytarzach, poczekalniach i pomieszczeniach dla personelu.

Cytrusowe olejki eteryczne na uspokojenie

Szpitale, gabinety stomatologiczne i pokoje lekarskie coraz częściej korzystają z urządzeń do aromatyzacji. Marki takie jak Air Aroma dostarczają im antybakteryjnych olejków, by wprowadzić uspokajającą atmosferę. Olejki na bazie cytrusów, jak Orange Fields i Bergamot Burst, to antydotum na szpitalny zapach. Dzięki temu poprawia się komfort pracy i rekonwalescencji.

Skuteczność olejków potwierdzona badaniami

Badania, jakie przeprowadzano wśród pracowników izb przyjęć i oddziałów ratunkowych, wykazały, że przed użyciem olejków eterycznych 40% osób znajdowało się pod silnym stresem. Po rozpyleniu olejków liczba ta zmalała do 3%. Podobne rezultaty odnotowano w przypadku poziomów frustracji. Przed rozproszeniem olejków ponad połowa pracowników była sfrustrowana. Po zastosowaniu olejków sfrustrowanych było już tylko 6% osób. Aromatyzacja pomaga utrzymać zdrowe, czyste i świeże środowisko w placówkach medycznych, co pozytywnie odbija się na pacjentach i pracownikach.

Napisz komentarz