Wypróbuj terapię zapachami, a zapomnisz, czym jest stres

Wypróbuj terapię zapachami, a zapomnisz, czym jest stres

Stresująca praca? Kłótnie? Trudna wymiana zdań? Denerwujące zakupy? Jak do tej pory sobie z tym radziłeś? Zażywałeś relaksujących kąpieli? Medytowałeś? Więcej spałeś? A może po prostu głęboko oddychałeś? Na te problemy jest jeszcze lepszy sposób! Terapia zapachami!

Gdy znajdujesz się pod presją i jesteś w ciągłym stresie, szukasz metod, które szybko uleczą stan Twojego ducha. Dobrą metodą jest powrót do miłych wspomnień z przeszłości i otaczanie się zapachami, które kojarzą nam się z dobrymi emocjami. Jeśli miałeś wspaniałe wakacje, możesz w warunkach domowych odtworzyć zapachy, które wówczas Cię uspokajały. Dla każdego taką oazą spokoju będą inne aromaty. Jednak są takie zapachy, które wszystkim pomogą w walce ze stresującymi sytuacjami.

Gdy umysł jest przeciążony

Główną zasadą, na której opiera się terapia zapachami, jest stwierdzenie, że nie ma złych zapachów. Są takie, które są ważne dla danej osoby z konkretnego powodu. Aromaty, jakie nas otaczają, często są kwestią środowiska, z jakiego się wywodzimy. Pewnych zapachów nie jesteśmy w stanie uniknąć. Możemy dążyć do tego, by nie pogorszyły naszego stanu. Zdarza się, że brzydkie i intensywne zapachy potęgują stres. Dlatego pamiętaj, by na czas opróżniać kosze na śmieci. Brzydkie zapachy maskuj aromatami, które lubisz.

Gdy dochodzi do kłótni i sprzeczek

Ylang-ylang w wolnym tłumaczeniu oznacza „kwiat kwiatów”. Znany jest ze swoich relaksujących właściwości. Uważa się, że czysty olejek eteryczny z ylang-ylang łagodzi palpitacje, depresję, uczucie lęku i zmniejsza ciśnienie krwi. Kwiat ten jest sprawdzonym środkiem tonizującym i uspokajającym, więc będzie idealnym zapachem, gdy musisz się uspokoić po kłótni.

Gdy zakupy to denerwująca czynność

Rozmaryn jest świetnym środkiem poprawiającym samopoczucie. Potwierdzono już jego właściwości wspomagające pamięć. Pomoże Ci zapamiętać artykuły na cotygodniowej liście zakupów. Co więcej, rozmaryn doskonale pobudza. Zwalcza fizyczne wyczerpanie, bóle głowy i zmęczenie psychiczne. Jest idealny na stan po wycieńczających zakupach.

Napisz komentarz