Top 5 najpiękniej pachnących kwiatów

Top 5 najpiękniej pachnących kwiatów

Kwiaty to prawdziwa uczta dla oczu. Dodają otoczeniu pozytywnych odcieni także dzięki swoim zapachom. Oto lista 5 najpiękniej pachnących kwiatów.

Plumeria (frangipani)

Frangipani to roślina tropikalna z Ameryki Południowej, Meksyku i Wysp Karaibskich. To także narodowy kwiat Nikaragui. Znany jest także jako hawajski kwiat lei. Zapach plumerii staje się intensywny w nocy. Jego słodki zapach przyciąga do zapylania jeden z gatunków ciem. W trakcie kwitnienia frangipani jawi się białymi, różowymi, czerwonymi i żółtymi kwiatami. Plumeria wykorzystywana jest w ofercie gabinetów kosmetycznych i SPA – jej zapach daje natychmiastowy relaks i ukojenie.

Gardenia

Gardenia pochodzi z tropikalnych regionów Azji Południowej, Australii i Afryki. Swoją nazwę zawdzięcza słynnemu szkockiemu botanikowi Alexandrowi Gardenowi. Gardenię szeroko stosuje się w ceremoniach ślubnych ze względu na jej piękno i zapach. We Francji panowie noszą jej kwiat w butonierkach. Gardenia jest też powszechnie wykorzystywana do produkcji perfum.

Konwalia majowa

Konwalia majowa do delikatny kwiat występujący głównie na półkuli północnej. Jest członkiem rodziny lilii. Konwalia znana jest z przyjemnego zapachu. Słodki aromat, jaki wydaje, często służy do produkcji perfum. Stosuje się ją także jako zioło na zmniejszenie gorączki.

Jaśmin

Kwiat jaśminu jest jednym z najpopularniejszych kwiatów na świecie. Ten niewielki kwiat kwitnie w biało-żółtych barwach. Jest szeroko stosowany do produkcji perfum i kosmetyków. Kwiaty jaśminu wykorzystuje się także w ceremoniach i aromaterapii. Jaśmin rozkwita wiosną i latem – wytwarza intensywny zapach, zwłaszcza podczas pełni księżyca.

Róża

Królowa kwiatów. To bez wątpienia najpiękniej pachnący kwiat na świecie. Na całym globie istnieje aż 100 różnych gatunków róży. To chyba jedyny kwiat, który można znaleźć w ogrodach na całym świecie. Róże wykorzystuje się do produkcji perfum, kosmetyków i w trakcie różnych ceremonii. Woda różana jest jednym z najlepszych środków do uzyskania naturalnie świetlistej skóry.

Napisz komentarz