Uspokajająca moc jaśminu

Uspokajająca moc jaśminu
Testy laboratoryjne na myszach dowiodły, że wdychanie zapachu jaśminu ma te same efekty, co przyjmowanie Valium, popularnego leku tłumiącego stres, działającego uspokajająco w stanach niepokoju i lęku. Słodki zapach jaśminu jest tak dobry w wyciszaniu i kojeniu nerwów jak Valium. Potwierdzają to próby laboratoryjne na myszach. Zapach jaśminu i jego chemiczne zamienniki, którymi wypełniono klatki gryzoni, radykalnie je wyciszyły. Myszy zaprzestawały wszelkiej aktywności i siadały cicho w rogu klatki. Kiedy wdychały powietrze, cząsteczki zapachu przechodziły przez ich płuca do krwi, a stamtąd transportowane były do mózgu. Skany mózgu udokumentowały wpływ jaśminu na komórki nerwowe. Zespół profesora Hannsa Hatta przetestował setki różnych zapachów i ich oddziaływanie na receptory GABA. Jaśmin okazał się tym, który zwiększył pięciokrotnie funkcje tych receptorów. Zadziałał równie silnie jak środki nasenne i uspokajające, które powodują ogólne osłabienie, zawroty głowy i upośledzenie koordynacji ruchowej.

Jaśmin kontra Valium

Jaśmin jest jednym ze składników olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii. Już starożytni Grecy i Egipcjanie odkryli jego uzdrawiającą moc. Jaśmin to naturalne lekarstwo na: stres, niepokój, depresję, apatię, nerwicę, zmęczenie, nadciśnienie, problemy z oddychaniem, skurcze menstruacyjne, trądzik, oparzenia, objawy menopauzy, jaśmin to naturalny afrodyzjak.

Ponadto olejek jaśminowy:

działa wykrztuśnie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozkurczowo, redukuje blizny, odżywia i nawilża włosy, zapobiega nadmiernemu ich wypadaniu, działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco i nawilżająco, poprawia elastyczność i sprężystość skóry.

Niektóre skutki uboczne valium:

uzależnienie, senność, zmęczenie, problemy z koordynacją, podwójne widzenie, nieostre widzenie, zmieszanie, bóle głowy, zawroty głowy, problemy z pęcherzem lub jelitami, mdłości, ślinotok, niewyraźna mowa, dreszcze, uczucie mrowienia, trudności w oddawaniu moczu. Zachęcające? Wątpliwe. Po co się truć? Lepiej sięgnąć po jaśmin. Gdy dopada Cię niepokój, nie bierz kolejnej dawki Valium. Wdychaj jaśmin. Jest bezpieczniejszy dla Twojego zdrowia. I nie musisz przejmować się skutkami ubocznymi, jakie może wywołać. Tych nie ma.

Ciekawostki

Jaśmin znajdziemy w 83% damskich perfum i w 33% męskich. Aby uzyskać kilogram „czystego jaśminowego absolutu”, trzeba zebrać ponad 5 milionów kwiatów tej rośliny. W Indiach i na Sri Lance jaśminu używa się w obrzędach religijnych. Kosze jaśminu umieszcza się u stóp statuetek bogów. Jaśmin to narodowy kwiat Pakistanu i Filipin. Jaśmin najpiękniej pachnie o zmroku. Właśnie o zmroku zbiera się płatki jaśminu do produkcji olejku.

Napisz komentarz