Z pomocą zapachu stwórz przyjazną atmosferę w ośrodkach opieki

Z pomocą zapachu stwórz przyjazną atmosferę w ośrodkach opieki
Nie lada wyzwaniem jest, aby sprostać oczekiwaniom starszym mieszkańcom domów spokojnej starości, domów opieki społecznej czy hospicjów. Rezydenci pragną, by panowała tam atmosfera domu, serdeczności, ciepła i przyjaźni. Z kolei ich rodziny potrzebują gwarancji, że ośrodek jest bezpieczny, czysty i wygodny dla ich bliskich. Aromatyzowanie przestrzeni spełni te wszystkie oczekiwania. Doświadczanie przyjemnego zapachu w pomieszczeniu natychmiast poprawia odbiór miejsca. Daje poczucie doskonałej higieny. Gwarantuje, że ośrodek, w którym przebywają bliscy, oferuje najwyższe możliwe standardy opieki. Firmy specjalizujące się w aromamarketingu dostarczają naturalnych olejków eterycznych, bogaty w czynne związki chemiczne o właściwościach antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych. Geranium, cynamon, cytryna, pomarańcza, limonka, goździk, rozmaryn – olejki z tych roślin mają silne właściwości i oczywiście pięknie pachną.

Dlaczego powinieneś aromatyzować domy spokojnej starości i hospicja?

Liczne szanowane opracowania i badania naukowe pokazały, że aromatyzowanie uwydatnia doświadczenia osób względem danego miejsca. Udowodniono, że czyste olejki eteryczne i specjalne mieszanki zapachowe relaksują, odprężają, uspokajają, podnoszą na duchu i dodają energii. A co ważniejsze – oczyszczają powietrze dzięki ich przeciwbakteryjnych własnościom. Rozwiązania technologiczne opracowane na te potrzeby nadają się do domów opieki, szpitali, sal operacyjnych i innych przestrzeni, gdzie ludzie narażeni są na złapanie bakterii i wirusów. Momentalnie niszczą wszystkie drobnoustroje (niezależnie od ich typów) i zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Takie rozwiązania chronią zdrowie pacjentów, gości i odwiedzających.

Jak działa zapach w ośrodkach opieki?

  • Zapach kreuje ciepłą i relaksującą atmosferę. Pomaga pacjentom czuć się jak w domu.
  • Wdychanie pewnych rozproszonych olejków eterycznych pobudza działanie układu immunologicznego.
  • Odpowiednie aromaty zmniejszają stres i niepokój mieszkańców, personelu i gości. Odprężają ciało i sprzyjają łatwemu i zdrowemu snowi.
  • Aromatyzowanie otoczenia pozytywnie wpływa na gości. Odbierają takie instytucje jako te, które świadczą wysokie usługi, dbają z najwyższą troską o dobro rezydentów i czystość pomieszczeń.
  • Mieszanki zapachowe redukują, a nawet eliminują drobnoustroje unoszące się w powietrzu.
  • Aromatyzowanie likwiduje niepożądane zapachy i zastępuje je przyjemną wonią.
  • Pacjenci i goście wdychając uspokajający zapach lawendy albo róży, wiążą się emocjonalnie z miejscem, w którym przebywają.

Czym i jak aromatyzować?

Urządzenia do aromatyzowania przystosowano do każdej wielkości powierzchni. Możesz wybierać spośród dyfuzorów, dzięki którym ustalisz własny harmonogram perfumowania ośrodka. Możesz regulować natężenie, czas trwania, moment rozpoczęcia i zakończenia zapachowej sesji. Dzień możesz zaczynać energizującymi aromatami, a kończyć go zapachami odprężającymi. Większe instalacje rozmieści dla Ciebie przeszkolona obsługa, zaś z tymi mniejszymi i mniej skomplikowanymi poradzisz sobie sam.

Napisz komentarz