Zapachy na zdrowie, nerwy i dobre wyniki w pracy

Zapachy na zdrowie, nerwy i dobre wyniki w pracy

Zdenerwowanie i stres nie dają ci zasnąć? Nie możesz się skupić na pracy? Szukasz zdrowych i naturalnych sposobów, które wyrwą cię z otępienia? Sięgnij po te zapachy i olejki eteryczne.

Ylang-ylang

Ten olejek ma słodki kwiatowy zapach. Wydobywa się go z rośliny rosnącej w Południowej Azji. Istnieją dowody na to, że aromat ylang-ylang relaksuje i zmniejsza ciśnienie krwi. W jednym z badań odkryto, że zapach ylang-ylang uspokaja układ nerwowy, prowadząc do obniżenia tętna i ciśnienia krwi.

Bergamotka

Bergamotka jest hybrydą pomarańczy, cytryny i limonki. Tradycyjnie wykorzystywano ją we włoskiej medycynie ludowej. Współcześnie liczne badania uzasadniają jej zdolność do łagodzenia napięć i niepokoju. 5 z 6 badań klinicznych, które przeprowadzono między 2009 a 2013 rokiem, wykazało, że aromaterapia z wykorzystaniem bergamotkowego olejku eterycznego normuje częstość akcji serca, zmniejsza ciśnienie krwi i poziom stresu.

Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy poprawia skupienie. Cynamon pobudza obszar mózgu, który reguluje czujność. Badania dowiodły, że kierowcy byli bardziej skupieni i mniej zdenerwowani, gdy przed jazdą wdychali zapach cynamonu.

Korzyści picia i wąchania kawy

Picie kawy ma swoje korzyści. Dodaje energii, może zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i demencji. Kawa może nawet wydłużyć nasze życie. Badania Instytutu Technologicznego Stevensa pokazują, że sam zapach kawy pomaga lepiej radzić sobie z analityczną częścią testu GMAT (Graduate Management Aptitude Test) – testu komputerowego przeprowadzanego przez wiele szkół biznesu.

Napisz komentarz